Kategoriler: Belgeseller

Yerli TİHA AKINCI’nın Belgeseli Yayınlanıyor!

Türkiye’nin ilk taarruzi insansız hava aracı olan Bayraktar AKINCI TİHA’nın belgeseli, önemli  üretim ve geliştirme aşamalarının bahsedildiği bir belgesel olarak ilk kez yayınlanacak. Peki AKINCI TİHA belgeseli yayınlandı mı? Ne zaman yayınlanacak? Nerede yayınlanacak? hepsi yazımızın devamında bulunmaktadır.

AKINCI BELGESELİNİN KONUSU?

Türkiye’nin ilk taarruzi insansız hava aracı olan AKINCI TİHA’nın Baykar tarafından geliştirme aşamalarının yer verildiği AKINCI adı verilen belgesel ile ilk kez halka sunulacak.

Baykar yetkilileri tarafından yapılan açıklamaya göre, Türkiye’nin savunma sanayiinde büyük rol oynayan önemli projelerden biri olan Bayraktar AKINCI TİHA’nın (Taarruzi İnsansız Hava Aracı) geliştirme ve yapım çalışmaları bir belgesele konu oldu.

Belgeselin ilk iki fragmanı Baykar Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar, sosyal medya hesabından paylaştı.

AKINCI TİHA’nın Belgeseli Nerede Yayınlanacak?

Bayraktar AKINCI TİHA’nın önemli üretim aşamaları ve geliştirme çalışmalarının bahsedildiği belgesel, “Baykar Tecnologies” adlı YouTube kanalında ilk defa paylaşılacak.

AKINCI TİHA’nın Belgeseli Ne Zaman Yayınlanacak?

Ramazan Bayramı’nın ilk günü olan 24 Mayıs Pazar günü, saat 20.23’de ilk kez yayınlanacak.

AKINCI TİHA’nın Belgeseli Tam 15 Ay Sürdü

Yönetmenliğini Altuğ Gültan ve Burak Aksoy’un yaptığı belgesel için İstanbul’da bulunan Baykar Milli S/İHA Ar-Ge ve Üretim Tesisleri ile Bayraktar AKINCI TİHA’nın test ve çalışma faaliyetlerinin yürütüldüğü Çorlu Hava Meydan Komutanlığı’nda aylarca süren zorlu çekimler yapıldı. Şubat 2019’da başlayan belgesel projesi yaklaşık 15 ayda tamamlandı. Belgesel, Bayraktar AKINCI’nın ilk uçuşunu gerçekleştirdiği 6 Aralık 2019’a kadar olan yoğun çalışma döneminin yaşandığı son altı aylık sürecini konu alıyor. Uzun zamandır beklenen TİHA, SİHA ve İHA belgesellerinin ilki olan AKINCI TİHA bu akşam yani 24 Mayıs Pazar günü yayınlanacak.

AKINCI BELGESELİ İLK FRAGMANLARI;

İLK FRAGMAN İÇİN TIKLAYINIZ

İKİNCİ FRAGMAN İÇİN TIKLAYINIZ

AKINCI TİHA Belgeselini İzlemek İçin;

AKINCI TİHA Belgeselini İzlemek İçin Tıklayınız

Buğrahan KÖK

Son İçerikler

The New Yorker’a Göre Son 10 Yılın En İyi 27 Filmi

  The New Yorker, son 10 yılın en iyi 27 filmini derlediği bir liste yayınlandı.…

% gün önce

Servant 2. Sezon 1. Bölüm İncelemesi

Geleneksel televizyon kanalları yerini dijital platformlara bırakmış olsa da özellikle ana akım olarak nitelendirebileceğimiz ve…

% gün önce

Bonkis: Geleneksel Kalıpların Dışında

Deniz, hayalleri konusunda hayatının kırılma noktalarının birinde ve her şey yerle bir olmadan önce son…

% gün önce