The Last Dance “His Majesty”

The Last Dance Michael Jordan

The Last Dance Dizisinin Konusu Nedir?

Efsane basketbolcu Michael Jordan’ın yaşamını anlatan The Last Dance‘in konusu, 1997-1998 sezonunda yayınlanmamış görüntülerle dolu bir belgesel dizisi olan The Last Dance, Michael Jordan’ın kariyerini ve 1990’lardaki Chicago Bulls’un eksiksiz bi öyküsü anlatılıyor.  

The Last Dance Dizisi Kaç Sezonda Oluşuyor?

The Last Dance Dizisi 1 sezon, 10 bölümden oluşmaktadır.

The Last Dance Dizisi Başrolleri Kimler?

The Last Dance Dizisinin başrol oyuncuları basketbol sevelerin yakından tanıdığı Michael Jordan, Scottie Pippen, Dennis Rodman, Steve Kerr, Phil Jackson, Larry Bird, Magic Johnson, Kobe Bryant, Bob Costas, Bill Clinton, Justin Timberlake, Carmen Electra, Nas, Barack Obama ve daha fazlası.

Dizinin Bölümlere Göre Konuları?

Bölüm 1: Michael Jordan’ın kolej günleri ve ve erken NBA günleri anlatılıyor. Bulls, GM Jerry Krause ile gerginliğin ortasında Paris’e bir hazırlık gezisi yapıyor.

Bölüm 2: Scottie Pippen, NBA’in en iyi oyuncularından biri haline geliyor. Jordan’ın kariyerinde erken bir sakatlanma Bulls yönetimine güvensizlik veriyor.

Bölüm 3: Dennis Rodman’ın tutumu ve enerjisi takımın kazanmasına yardımcı oluyor, Boğalar 80’lerin sonlarında Pistons’ların üstesinden gelmek için mücadele veriyor.

Bölüm 4: Phil Jackson’ın eşsiz felsefesi ve tavrı, Bulls’u bir sonraki seviyeye taşıyor. Takım nihayet Detroit’i geçiyor ve NBA unvanı için bir şans yakalıyor.

Bölüm 5: Air Jordan ve diğer reklam kampanyaları ile 1992 NBA Finalleri ve Olimpik Riya Takımdaki başarıları, Michael’ı dünya çapında benzersiz bir kültürel simgeye dönüştürür.

Bölüm 6: Aydınlatıcı bir kitap ve kumar alışkanlığının mercek altına alınması, Michaell’ın itibarını zedeler. Ama 1992’te Michael üçüncü kez üst üste şampiyon olmaya odaklanır.

Bölüm 7: Babasının ölümüyle yıkılan ve kafa olarak yorgun düşen Michael, beyzbol oynamak üzere 1992’te emekli olur. Bulls, Scottie’nin önderliğinde yoluna devam eder.

Bölüm 8: Michael’ın dönüşü Bulls’a, şehre ve NBA’e hareket getirir, ama 1995’teki play-off mağlubiyeti onu yine zirveye çıkarmak için hiç olmadığı kadar sıkı çalışmaya teşvik eder.

The Last Dance Dizisi Fragmını İçin Tıklayınız

Bir cevap yazın