Nuh Tepesi filmi internete ne zaman düşecek?

Yapımcı, yönetmen Cenk Ertürk’ün yazıp yönettiği Nuh Tepesi filmi uluslararası alanda ödül alan bir film. 109 dakika süren film birçok izleyici tarafından beklenmekte ve korona virüsü sebebiyle vizyonun ilk 2 haftasında kalmıştı. Peki Nuh Tepesi filmi dijital ortamlara düşecek mi? Nuh Tepesi filmi internete ne zaman düşecek? İşte detaylar…

Nuh Tepesi

Nuh Tepesi filmi konusu neyi anlatıyor?

Ömer, eşi Elif’le zor günler yaşamaktadır. Kendisini köşeye sıkışmış hisseder. Yıllardır görmediği babası İbrahim bir gün Paris’ten döner. Ölümcül bir hastalığa yakalanmıştır. Ömer’den kendisini köyüne götürmesini ister. Orada, İbrahim’in çocukken diktiğini iddia ettiği ve ölünce altına gömülmek istediği bir ağaç vardır. Köydekiler ise bu ağacın Nuh Peygamber tarafından dikildiğine ve altında edilen duaların kabul olduğuna inanırlar.

Ömer babasına mı yoksa köylülere mi inanacağını bilemez. Ömer’in öfkesi her şeyi daha da zorlaştırır. Bir gün Elif, Ömer’le son bir kez konuşmak için köye gelir. Elif’in ziyareti, baba ve oğulun şiddet ve kan bulaşmış kavgasının seyrini değiştirir. Aşk öfkeyi yenecek midir?

Cenk Ertürk’ün yazıp yönettiği Nuh Tepesi, babasının ölmeden önceki son dileği olan köydeki “Nuh Ağacı”nın altına gömülme isteğini yerine getirmeye çalışan Ömer’in, ağacın kadim zamanlardan kalma olduğuna inanan köylülerle olan hikâyesine odaklanıyor. Filmin internet ortamına düşüp düşmeyeceği ise merak konusu.

Nuh Tepesi filmi internete düşecek mi?

Film henüz internete düşmedi fakat düşer düşmez dizifilmgunlugu.com olarak sizlerle paylaşacağız. Sizlerde film internete düştüğünde haber almak isterseniz konu altına yorum bırakabilirsiniz.

“Nuh Tepesi filmi internete ne zaman düşecek?” üzerine 6 yorum.

  1. Film güzeldi diyebilirim dram filmlerini severim ama burda olan hep Elife oluyordu neyse internete düşer düşmez bir daha izleyeceğim

  2. Haluk Bilginer türk sinema tarihinin en iyi aktöru. Sinemada izleyemedim ama kesinlikle internete dusser düşmez izleyeceğim.

  3. Nuh tepesi konusunun herşeyini anlatıyo Çok güzel tavsiye ederim mükemmel bir site

Bir cevap yazın