Netflix Lucifer 5. Yeni Sezon Ne Zaman Yayınlanacak?

25 Ocak 2015 yılında ilk bölümü Amerikalı televizyon kanalı Fox’da yayınlanan ve ardından Netflix’e transfer olan, duç, dram ve fanteziyi çok etkili bir şekilde izleyicisine geçirmeyi başaran dizi Lucifer’ın, yeni ve son sezonu olan 5. sezonunun yayın tarihi takipçileri tarafından merak edilmekteydi. 2020 yılının başlarında, “Yakında” şeklinde Netflix tarafından duyurulmuştu. Peki bu pandemi süreci, dizinin yayınlanmasına engel mi ve dizi ne zaman yayınlanacak? Gelin bu soruların cevaplarına yazımınız ilerleyen aşamalarında cevap bulalım…

Lucifer Dizi Konusu

Cehennemin lordu yani aslında şeytan olan Lucifer Motningstar, kendi cehenneminden sıkılıp, dünyaya gelmeye karar vermiştir. Dünyaya gelişinin ardından Los Angeles’a yerleşmeye karar veren Lucifer Motningstar, deli dolu bir hayat sürmeye başlamıştır. Cehennemden dünyaya gelirken yanındaki şeytanlardan biri olan “Maze”‘i de yanına alan Lucifer, Los Angeles’da Maze ile birlikte bir bar işletmeye başlamıştır. Bununla da kalmaz, Lucifer, bar çalıştırma konuda gittikçe popüler olmakta ve yükselmektedir. Hiç planlarında olmamasına rağmen, göç ettiği dünyada, aşkı hiç beklenmedik şekilde bulmuştur. Lucifer’ın aşkı ve sevgiyi bulduğu kadın, yine Lucifer yanındayken öldürülmüştür. Çok ünlü ve büyük bir pop yıldızı yapmayı başardığı kadının, gözlerinin önünde öldürülmesine tanık olan Lucifer Motningstar, artık herkesten bu yaşadıklarının intikamını almak istemektedir…

Lucifer Dizisi Hakkında

Sam Kieth, Neil Gaiman ve Mike Dringenberg tarafından yazılıp çizilen; “The Sandman” adlı çizgi roman serisinden uyarlanan dizinin senaryosunu da “Mike Carey” yazmıştır. Dizinin Netlix’e geçmesi ise biraz enteresan olmuş. 11 Mayıs 2018’de dizinin bitirildiği ve 4. sezonun olmayacağı Fox tarafından duyurulmuş. Lucifer’ın çekimlerinin iptal edildiğini öğrenen dizinin fanları, sosyal medyada Lucifer dizisinin devam etmesi için büyük kampanyalar başlattı. #LuciferiKurtar etiketi günlerce dünya gündeminde ilk sıralarda kalmayı başarınca yapımcılar yeni kanal arayışı için harekete geçti ve 15 Haziran 2018’de Netflix’in dizinin yayın haklarını satın aldığı ve diziye 4 sezon onayı verdiği açıklandı.

Lucifer Dizi Oyuncuları

  • Tom Ellis (Lucifer Morningstar)
  • D.B. Woodside (Amenadiel)
  • Rachael Harris (Linda Martin)
  • Lesley-Ann Brandt (Maze)

Lucifer 5. Sezon Ne Zaman Çıkacak?

Netflix, resmi internet sitesinden, “Müjde: Yeni Bir Sezon Yakında Yayında” şeklinde bir açıklama yapmıştı. Fakat bu açıklamanın ardından herhangi bir yeni sezon yayınlanma tarihi paylaşılmamıştı. Covid-19 sürecinin çekimlerini ertelediğini bildiğimiz Lucifer dizisinin 5. sezon yayınlanma tarihine ilişkin Netflix tarafından henüz net bir açıklama paylaşılmadı.

Lucifer 6. Sezon Onay Aldı mı?

Henüz 5. sezonu yayınlanmayan Lucifer için sosyal medya üzerinden “Lucifer 6. sezon onayını aldı” gibi dedikodular yayınlanmakta. Netflix tarafından resmi hiçbir açıklama henüz yapılmadı. Öncelikle 5. sezonun yayınlanmasını bekleyeceklerine kesin gözüyle bakılıyor. Lucifer 6. sezon onaylandı mı? Lucifer 6. sezon çıkacak mı? gibi soruların cevaplarını bulmak için henüz erken olduğunu düşünüyoruz.

Bir cevap yazın