MARVEL’ın 2020’de Vizyona Girecek Filmleri Neler?

Marvel evrenin 4. aşamasında vizyona girecek bazı yeni Marvel filmlerinin tarihleri açıklandı. Marvel hayranlarının merakla beklediği vizyon tarihlerini yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Marvel’ın San Diego’da düzenlediği organizasyonda gelecek yıllarda çekilecek ya da vizyona girecek Marvel 4.aşama filmlerini açıkladı. İşte 4. aşama filmleri

1. Black Widow – 5 Kasım 2020

Marvel Sinematik Evreni’nde tek başına filmi bulunmayan karakterler arasında yer alan Black Widow’un sonunda tek başına filmi çıkıyor. Avengers: Endgame filminde ruh taşını alabilmek için kendisini feda eden Black Widow, önceki hayatına dair bir filmi ile izleyicilerinin karşısına çıkacak Marvel’ın 4. evreninin ilk filmi olan Black Widow’un senaryosunda, süper kahramanların S.H.I.E.L.D ile çalışmaya başlamadan önceki hayatı konu olacak. 5 Kasım 2020’de vizyona girmesi planlanan bu filmde tekrardan Natasha Romanoff karakteri Scarlett Johansson tarafından canlandırılacak.

2. Thor 4: Love & Thunder – 11 Şubat 2022

4. aşama hayranlarının en çok merak ettiği filmlerden biride Thor: Love & Thunder. Avengers: Endgame sonrasında, “Galaksinin Koruyucuları” ile aynı uzay aracına binen Thor’da, Chris Hemsworth’e Asgard’ın yeni kralı Tessa Thompson ve Thor’un sevgilisi Jane Foster(Natalie Portman) eşlik edecek. Filmin vizyon tarihi ise 11 Şubat 2022 olduğu açıklandı.

3. Doctor Strange in the Multiverse of Madness – 25 Mart 2022

Marvel Evreni’nde etkisi çok büyük  olan süper kahramanlardan bir tanesi olan Doctor Strange, Marvel 4. aşamada ikinci filmi ile yer alacak… Filmin orijinal ismi; Doctor Strange in the Multiverse of Madness… Filmin vizyon tarihi 25 Mart 2022 olarak açıklandı. Doctor Strange, Avengers Endgame sonrasında oluşacak yeni boyutta büyük rol oynaması öngörülüyor.

4. Black Panther 2- 6 Mayıs 2022

Marvel Filmleri arasında oldukça popüler olan ve 2018 senesinde en çok gişe yapan Black Panther, Avengers: Endgame sonrasında vizyona girmesi kesinleşen filmlerden bir tanesi oldu. Endgame savaşının önemli kahramanları arasında bulunan Black Panther filminin yönetmeni ve yazarı koltuğunda ilk filmde olduğu gibi Ryan Coogler oturacak. Yapılan açıklamalara göre vizyon tarihi 6 Mayıs 2022.

5. Captain Marvel – 8 Temmuz 2022

Marvel Evreni’nin güçlü Kahramanlarından Captain Marvel’ın devam filminin vizyon tarihi belirlendi. İlk filmde büyük ses getiren yapımın vizyon tarihi 8 Temmuz 2022 olarak belirlendi. Captain Marvel’ın, ilk filmde kendi hikayesine odaklanılmıştı, Avengers: Endgame filminde ise diğer kahramanların en büyük yardımcılarından birisi olmuştu. 2020 yılında vizyona girecek ikinci filmde ise 4. aşama Marvel filmlerinden biri olacak.

6. Guardians of the Galaxy 3 – 2023

Avengers: Endgame sonrasında çıkması kesinleşen filmlerden bir tanesi de Guardians of the Galaxy 3 oldu. Star Lord, Root, Gamora ve Groot bir kez daha karşımıza çıkacak. Filmin yönetmeni James Gunn’ın Twitter hesabından yaptığı ilginç ve rahatsız edici söylemleri, şakaları yüzünden Disney tarafından kovulup sonrasında bir kez daha geri çağrıldı. Filmin çekimlerine resmen başlandı ancak vizyon tarihi henüz kesin olarak belirlenmedi. Filmin vizyon tarihi tahminlere göre 2023 olarak bekleniyor.

 

Bir cevap yazın