Into the Night 2. Sezon İpuçları ve Dikkat Çeken Detaylar

Bu yılın 1 Mayıs’ında izleyicinin beğenisine sunulan Netflix’in yeni dizisi Into the Night, dizi severler tarafından oldukça beğenilmişti. Biz de sizler için, dizinin en çok dikkat çeken detaylarını derledik!

Tüm dünyada faaliyet göstermeye çalışan Netflix, bildiğiniz gibi elindeki güç sayesinde yerel yapımları dünyaya açarak dizi ve film kataloğunu güçlendirmeye devam ediyor. Faaliyet gösterdiği ülkelerden biri olan Belçika orijinli dizi Into the Night, 1 Mayıs 2020 tarihinde Netflix aboneleri ile buluşturuldu. Birinci sezonu sadece 6 bölümden oluşan bu “mini” dizi, izleyenler tarafından oldukça beğenildi ve kısa süre içerisinde sosyal medya da popüler olmayı başardı.

Into the Night dizisinin baş senaristliğini yapan isim “Jason George”, aslında Netflix’in yapımcılığını üstlendiği yerli dizilerimizden olan Hakan: Muhafız ve Atiye dizilerinin de senarist kadrosunda yer almıştı.

Into the Night Dizi Konusu

Dizi, Brüksel’den havalanmak üzere olan bir yolcu uçağını kaçıran, NATO’da görevli İtalyan bir subayın aksiyon gerilim dolu sahneleri ile açılıyor. Uçağa bindikten sonra, silah zoruyla yolcuları ve kabin görevlilerini rehin alan subay, uçağın kalkmasını sağlıyor. Kalkışa geçen uçağın pilotlarından, güneş doğmadan önce batıya doğru yol almasını isteyen subay, durumu uçaktaki yolculara açıklamakta da güçlük çekmektedir. Çünkü biliyor ki, güneş doğduğu anda herkes ölecektir. Uçaktaki yolcuların, bir yandan bu rehin alma olayından sağ kurtulmaya çalışması, bir yandan da, iddianın gerçek olup olmadığını öğrenmesi gerekmektedir.

Into the Night Dizi Kadrosu

Into the Night, kadrosunda bir çok uluslararası oyuncu bulunduran bir dizidir. Başrollerinde Pauline Etienne, Jan Bijvoet, Laurent Capelluto, Stefano Cassetti, Nabil Mallatgibi isimlerin yer aldığı dizinin en dikkat çeken oyuncularından biri ise, Mehmet Kurtuluş. Mehmet Kurtuluş’un hayatından bahsettiğimiz yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Into the Night 2. Sezon Çıktı mı?

Netflix’in son zamanlarda büyük beğeni toplayan dizisi Into the Night hakkında en çok merak edilen konu, dizinin yeni sezonunun ne zaman çıkacağı. Önceki “Into the Night 2. sezon gelecek mi?” başlıklı yazımızda konu hakkında bir çok detay vermiştik. Dilerseniz daha detaylı bilgiye buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Into the Night dizisi Netflix tarafından 2. sezon onayını aldı. Kısa zaman içerisinde 2. sezon çekimlerine başlanacak dizinin 2. sezonunun yayın tarihi henüz netlik kazanmış değil.

Dikkat: Yazının bundan sonraki bölümü Into the Night ile ilgili keyif kaçırıcı detaylar (spoiler) içerebilir.

Into the Night Dikkat Çeken Detaylar

Into the Night, izleyicide aşırı merak uyandıran hikayesi ve adrenalini yüksek tutan aksiyonları sayesinde beğeni toplamış olsa da, belli ki hikayenin çıkış noktasını sağlamlaştırmak adına çok fazla zaman harcamamış. Durum böyle olunca da, izleyenler tarafından bir çok soru, sosyal medya da cevapsız kalmakta. Gelin bu detaylara birlikte bakalım.

Neden Güneş Işığı Almayan Bir Yere Gitmiyorlar?

İzleyenlerin aklına ilk gelen sorulardan biri “neden güneş ışığı almayan bir yere gitmiyorlar?” olmuş. Akla gelen yer ise kutuplar. Kutuplar sürekli güneş ışığı almasa da, her zaman karanlık olduğunu söyeleyemeyiz. Ayrıca içinde bulundukları uçak Airbus A320, kutuplara inebilecek bir yetiye sahip değil.

Güneşin Manyetik Kutuplarında Yaşanan Değişim

Bilimsel alanda yetkinliği olan ve yolcuların güvendiği Horst, birkaç yıl önce Güneş’in manyetik kutuplarında yaşanan değişimlerden dolayı, bu durumların yaşanıyor olabileceğini söylüyor. Verilen bu bilgi ise, gerçek hayatta, 2018 yılında Astronomy & Astrophysics adlı bir dergide yayımlanan araştırmaya atıfta bulunmakta. Manyetik kutuplarda yaşanan son değişimde, yaşananların çok normak olmadığına değinen araştırma, Güneş’in Kuzey yarımküresinde manyetik alanın değişimi 2012’nin haziran ayında başlarken, Güney yarımkürede değişim 2013’ün ortalarına kadar başlamadığını da tespitleri arasına eklemişti. Her 11 yılda bir gözlemlenen manyetik kutup değişiminin, bu kez eş zamanlı olarak gerçekleşmemesi merak uyandırdı. Fakat, gerçekte bu durumun, dizideki gibi küresel bir felakete neden olacağına dair bir öngörü bulunmuyor.

Uluslararası Uzay İstasyonu

İlk sezonun ardından cevaplanmasını beklediğimiz bir diğer konu da Uluslararası Uzay İstasyonu (ISS)’nda yaşayan kozmonotun nasıl hayatta kaldığı sorusu. Alçak Dünya yörüngesinde yer alan Uluslararası Uzay İstasyonu, Dünya çevresindeki dönüşünü yaklaşık 90 dakikada tamamlıyor ve gün içinde defalarca Güneş ışığına denk geliyor. Aksi yönde ateşleme yapmadan sabit durduğu takdirde yerçekiminin etkisiyle Dünya’ya çakılacağı için belli bir yerde uzun süre durup Dünya’nın arkasına saklanma gibi bir şansı da bulunmuyor. Bu da istasyondaki bu kozmonotun nasıl hayatta kaldığı sorusunu doğuruyor.

Bu konuda iki teori ön plana çıkıyor. Birincisi, uçak telsizinin yakaladığı bu konuşmanın aslında Uluslararası Uzay İstasyonu’ndan değil Dünya’dan geldiği. Çünkü bu yayını yapanın bir kozmonot olduğu sonucuna varılmasında “yıldız” olduğu düşünülen Stara 17 ifadesi etkili oluyor. Ancak daha sonra Stara 17’nin aslında Bulgaristan’da bir üs olduğunu öğreniyoruz. Ortaya atılan bir diğer teori ise dünyada yaşanan bu fenomenin Güneş’ten gelen gama ışınlarıyla ya da bilimsel açıklama getirilecek herhangi bir olayla bağlantısı olmadığı ve uzayı etkilemeyen daha tuhaf, belki de paranormal bir olayla açıklanacağı yönünde.

Yaklaşan Bu Felaket Önceden Biliniyor

Terenzio’nun yaşanacak bu olayı NATO’da duymuş olması yetkililerin yaklaşan tehlikenin farkında olduğunu açıkça gösteriyor. Daha sonra NATO’ya gidip konuşma kayıtlarını dinlediklerinde, yetkililerin vakitlerinin tükendiğini söylemesi ise, bu durumun ne kadar süredir bilindiği sorusunu akıllara getiriyor.

NATO’daki sahnede akıllara gelen bu soru, dizinin finaliyle birlikte daha da anlam kazanıyor. Zira grubun sığınakta karşılaştığı askerler, bu yaşananları çözmek için gruptan yardım istiyor. Yaşanan bu küresel felaketi çözmek için bir plan hazırlanmış olması, bu olayın yaklaştığının bir süredir bilindiği teorisini destekliyor.

Bir cevap yazın