Final Space Dizi İncelemesi

FİNAL SPACE DİZİ İNCELEMESİ

Netflix’in yakın dönem ürünlerinden biri olan Final Space son zamanlarda adını sıkça söz ettiren bir fantezi bilimkurgu, macera ve iyi esprilerin bulunduğu bir komedi yapıtıdır.

FINAL SPACE DİZİ OYUNCULARI

Seslendirme ve oyunculuğunu aslında ismini duyurmuş isimlerden; Olan Rogers, Caleb Mc Laughlin, David Tennant ve steven Yeun’un da bulunduğu bu yapıt başarılı bir yeni dönem ürünü olarak karşımıza çıkmakta.

FINAL SPACE DİZİ KONUSU


Hikaye başarısız bir astronot olan Gary Goodspeed’in tutuklanması ve uzayda hapis cezası alması ile başlıyor. Gary cezasını çekerken birkaç gün önce bir gezegeni yok etmiş olan bir uzaylı ile karşılaşır.
Gary bu uzaylıyla ilk tanışmasında ona Mooncake ismini verir ve o andan itibaren onunla arkadaş olur fakat olaylar da tam bu karşılaşma üzerine alevlenir Mooncake tatlı görüntüsüne rağmen inanılmaz güçlü bir uzaylıdır.
Mooncake’nin güçlü olması yüzünden gezeğenin en kötü adamları onun peşindedir ve görev tam olarak burada başlar. Peşlerindeki düşmanlara karşı Gary ve Mooncake uzayda bir serüvene başlarlar Gary’nin ceza çektiği geminin yapay zekası HUE ve onunla birlikte gemideki sadık robot ordusu da onlara katılır ve ‘’Final Space’’ nin gizemini çözmeye ve peşlerindeki kötü adamlardan kaçma macerası burada başlar.
Hikaye, genel olarak iyi işlenmiş ve derinliği olan karakterler üzerine kurulmuş ve karakterlerin hepsinin aslında hikayede belirli yerleri var. Hikaye ve seslendirmeler de bir o kadar başarılı, müzikler de sizi sıkmıyor. Çerez olarak izlenebilir güzel bir yapıt…

Buğrahan KÖK

Son İçerikler

The New Yorker’a Göre Son 10 Yılın En İyi 27 Filmi

  The New Yorker, son 10 yılın en iyi 27 filmini derlediği bir liste yayınlandı.…

% gün önce

Servant 2. Sezon 1. Bölüm İncelemesi

Geleneksel televizyon kanalları yerini dijital platformlara bırakmış olsa da özellikle ana akım olarak nitelendirebileceğimiz ve…

% gün önce

Bonkis: Geleneksel Kalıpların Dışında

Deniz, hayalleri konusunda hayatının kırılma noktalarının birinde ve her şey yerle bir olmadan önce son…

% gün önce