EN İYİ BİLİM KURGU FİLMLERİ

EN İYİ BİLİM KURGU FİLMLERİ

Sizleri için derlediğimiz en iyi bilim kurgu filmleri imbd puanlarıyla beraber aşağıdadır. Bu filmler herkesin ölmeden önce izlemesi gereken bilim kurgu harikalarındandır.

Bilim Kurgu Filmleri Nedir?

Bilimsel verilerin ele alınarak düş gücüyle birleştirmesine verilen isim bilim kurgu olarak adlandırılmaktadır. Bu diziler, çoğunlukla gelecekte veya evrenin, uzayın başka bir yerinde geçen konuları anlatır.

1-) Yıldızlararası (IMBD: 8.6)

Yıldızlararası, Christopher Nolan tarafından düzenlenip yönetilen epik bilimkurgu türündeki 2014 yapımı olan ABD filmidir. Başrollerinde, Anne Hathaway, Jessica Chastian, Micheal Caine, Matthew McConaughey gibi önemli isimler bulunmaktadır. Filmde bir grup astronotun, yeni mekan aratışı ve maceraları konu ediliyor.

2-) Başlangıç (IMBD: 8.8)

Başlangıç, Yazarı & Yöneticisi Christopher Nolan olan bilimkurgu türündeki ABD filmidir. 8 Temmuz 2010 tarihinde İngiltere’de galası yapılmasına rağmen kısa süre sonra 25 yılın en iyi filmi seçilmiştir. Filmde, Biliçaltı derinliklerindeki değerli sırlar konu edilmiştir.

3-) 2001: Bir Uzay Destanı (IMBD: 8.3)

2001: Bir Uzay Destanı, 1968 yılında Stanley Kubrick tarafından yönetilen ve düzenlenen bilimkurgu bilmidir. Film, bilimkurgu yazarı Arthur C. Clarke’ın kısa bir öyküsünden esinlenerek yazılmıştır ve Kubrick ve Clarke tarafından kaleme alınmıştır. Filmde gerçeküstü betimlemeler kullanılmış ve sessiz bir diyalog kullanılmıştır.

4-) Matrix (IMBD: 8.7)

Matrix, Larry ve Andy Wachowski kardeşlerin yazıp yönettiği bir bilimkurgu filmidir. 1999 yılında gösterime girmiş bu harika filmde; Laurence Fishburne, Keanu Reeves Carrie-Anne Moos ve Hugo Weaving gibi ünlü yıldızlar yer almıştır. Film, İçinde yaşadığımız dünyanın aldatıcı olduğunu göstermektedir.

Bir cevap yazın