En İyi 5 Aksiyon Filmi 2020

Dünyada en çok izlenen filmlere kategorik olarak bakıldığında, bir çoğunun “aksiyon” filmleri olduğunu tahmin etmek hiç zor değil. Son 4 yıl içerisinde yayınlanmış en iyi aksiyon filmlerini sizler için araştırdık. Bu filmlerin kısa özetlerini ve IMBD puanlarını da ekleyerek kafanızda fikir oluşturmasını hedefledik. Aksiyon ve sürükleyicilikleri ile ilginizi çekmeyi başaracak bu filmleri umarız çok beğenirsiniz.

Aksiyon Filmi Nedir?

Aksiyon filmi bir ya da daha fazla kahramanın genellikle ayrıntılı dövüşlerini, heyecanlı ve çılgın kovalamaca sahneleri içeren, oldukça sürükleyici bir film türüdür.

En İyi Aksiyon Filmleri Listesi

The Gentlemen (2019) IMDb: 8.0

Filmde, Mickey Person ismindeki büyük suç imparatorluğunun lideridir. Londra’da yürüttüğü işleri devredip Amerika’ya yerleşmek istemektedir ama onu bekleyenlerden habersizdir.

The Gentlemen fragmanı izlemek için buraya tıklayabilirsiniz.


Extraction (2020) IMDb: 7.0

Son yıllarda aksiyon filmlerinin bir çoğunun önüne geçen Extraction filmi Hindistan’da geçen büyük bir suç baronu hapistedir ve oğlu düşmanları tarafından kaçırılmıştır. Çocuğu kurtarmak için Tyler elinden gelenin fazlasını yapmak zorunda kalacaktır ve yapmaktadır.

Extraction fragmanı izlemek için buraya tıklayabilirsiniz.


The Accountant (2016) IMDb: 7.3

Başrollerinde Ben Affleck, Anna Kendrick, J.K Simmons ve Jon Bernthal’ın yer aldığı film son zamanların en başarılı aksiyon filmlerinden olmuştur. The Accountant, sayılarla arası mükemmel olan Christian Wolff’un hayatını izleyicilere sunmaktadır. 

The Accountant fragmanı izlemek için buraya tıklayabilirsiniz.


American Made (2017) IMDb: 7.1

1980’lerde uyuşturucu kaçakçılığı yaparken yakalanan ve daha sonra CIA yetkililerince işbirliği içerisine giren bir pilotun hikayesini anlatan filmdir. Evde vakit geçirirken izlenebilecek filmler arasındadır.

American Made fragmanı izlemek için buraya tıklayabilirsiniz.


Ford v Ferrari (2019) – IMDB: 8.3

2019 yapımı Filmde, FORD markasının Ferrari markası kadar hızlı bir araç üretme hikayesini konu ediniyor. 1966 yılında düzenlenen Le Mans 24 Saat Yarışı’nın gerçek hikayesini anlatmaktadır

Ford v Ferrari fragmanı izlemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Bir cevap yazın