En Çok İzlenen Netflix Filmleri-2020

En Çok İzlenen Netflix Filmleri-2020

En çok izlenen Netflix filmlerini sizler için derledik. İnsanlar film izlemeye ayırdığı vaktin iki katını hangi filmi izleyeceğine karar vermeye çalışırken harcar. Faydalı olacağına inandığımız mini bir listeyi beğeninize sunuyoruz. Son zamanların en popüler uygulaması olan Netflix’in dünya çapında gündemde olduğunu görüyoruz. En önemli özelliklerinden birisi de birçok ülkenin kendi yapımına yer vermesidir. Hepimiz seçeceğimiz filmlerde o filmin kitleler arasındaki popülerliğini göz önünde bulundururuz. Önemli bir kriter olarak da filmin IMDB puanını göz önünde bulundururuz. Listemizi oluştururken bizde filmlerin IMDB puanını göz önüne aldık.

1. ROMA (2018) IMDB Puanı: 8.0

Listenin ilk sırasında dram türünde karşımıza çıkan yönetmenliğini Alfonso Cuaron’un üstlendiği Roma filmini görüyoruz. Venedik Uluslararası Film Festivali’nde Altın Aslan ödülü kazanmış olan film toplamda 139 ödülün sahibi olmuştur.
Filmin Konusu: Film Meksikalı bir hizmetçi olan Cleo’nun hayat hikayesini anlatıyor. Film 1970’li yıllarda geçmekte ve o dönemin siyasi ve toplumsal durumlarını içermektedir. Orijinalliği ile izlenmesi gereken Netflix yapımlarından birisidir.

2. BEASTS OF NO NATİON (2015) IMDB Puanı: 7.8

İkinci sırada karşımıza çıkan filmin türü dram ve savaş türündedir. Filmin aynı adlı bir eserden uyarlandığını görmekteyiz.
Filmin Konusu: Afrika’nın bir ülkesinde savaşın ortasında kalmış küçük bir çocuğun hikayesini anlatmaktadır.

3. SHİRKERS (2018) IMDB Puan: 7.5

Listenin üçüncüsü bir belgesel türüdür.
Filmin Konusu: Üç genç öğrencinin öğretmenleriyle beraber bağımsız bir film çekmesi ve görüntülerin kaybolması üzerine yıllar sonra görüntülerin çıkmasını konu almaktadır.
Listenin devamında görebileceğimiz filmler sırasıyla;

4. BLACK MİRROR: BANDERSNATCH (2018) IMDB Puanı: 7.4
5. THE BALLAD OF BUSTER SCRUGGS (2018) IMDB Puanı: 7.4
6. TO ALL THE BOYS I’VE LOVED BEFORE (2018) IMDB Puanı: 7.3
7. PRİVATE LİFE (2018) IMDB Puanı: 7.3
8. THE FUNDAMENTALS OF CARİNG (2016) IMDB Puanı: 7.3
9. DEAR EX (2018) IMDB Puanı: 7.3
10. OKJA (2017) IMDB Puanı: 7.3

Bir cevap yazın