“Coronavirus, Explained” Belgesel Dizisi Netflix’de Yayınlandı

Yakın zamanda, tüm dünyayı etkisi altına alan ve hayatları felç eden koronavirüsün detaylıca anlatıldığı Netflix’in yeni belgesel dizisi “Coronavirus, Explained” ilk bölümüyle izleyicilerle buluştu. Peki belgesel neyi anlatıyor? Coronavirus, Explained 2. bölüm ve Coronavirus, Explained 3. bölüm ne zaman yayınlanacak gibi soruların tüm cevaplarını sizler için araştırdık.

Coronavirus, Explained’in Hikayesi

İlk bölümü 2 yıl önce yayınlanan, Netflix ve Vox firmalarının iş birliği ile büyük ses getiren Explained serisi, çıkartılan 2. sezonu ve özel bölümleri ile de meraklı izleyicilerin beğenisini toplamayı başarmıştı. Çeşitli konular hakkında yaklaşık 25’er dakikalık bölümler yayınlanıyor ve ilgili konu hakkında çok açıklayıcı bilgiler veriliyor. Geçtiğimiz yıl yayınlanan Explained’in 2. sezonundaki 10 bölümden biri, kürsel salgını ele almıştı. Şimdi ise, salgın bölümü daha da genişletilerek, bir mini dizi haline getirilmiş.
coronavirus explained netflix

Coronavirus, Explained Neden Yayınlandı?

Elbette bu mini dizinin yapılmasının en büyük sebebi, neredeyse aylardır aralarında ülkemizin de bulunduğu koronavirüs salgının ve pandemi durumun yaşanıyor olması. Hem de bu sayede insanları biraz olsun koronavirüs hakkında bilgilendirip bilinçlendirerek, yanlış bilgilerin yayılmasını engellemek.

Coronavirus, Explained Ne Zaman Yayınlanacak?

Coronavirus, Explained’in toplamda 3 bölümden oluşacağı biliniyor. Bölümlerinden ilki 26 Nisan tarihinde Netflix üzerinden yayınlanmıştı. Yayınlanan ilk bölümde daha önceki sezonda yapılan salgınla ile ilgili yayınlanan bölüm yenilenerek, daha da güncel hale getirilmiş.

Coronavirus, Explained Yeni Bölümleri Yayınlandı mı?

Netflix tarafından yayınlanan mini dizi Coronavirus, Explained’in 2. bölümü ve 3. bölümünün yaz aylarında yayınlanması bekleniyor ancak henüz resmi bir yayın tarihi öğrenilemedi.

Coronavirus, Explained Fragmanı

Coronavirus Salgını Nasıl Başlamıştı?

Uzun yıllar içerisinde de, çevremizde yaşayan çok çeşitli hayvan türlerinden, bir çok virüsün insanlara geçtiği oldukça bilinen bir gerçekti. Hayvanlardan insanlara bulaşan virüsler, bilim insanları tarafından “zoonotik virüsler” olarak da anılmakta. Bilim insanları, koronavirüsün yarasadan bizlere geçtiğine inanıyor olsa da, yakın zamanda yapılan araştırmalar, bu virüsün insanlara bulaşmadan önce balık, yılan gibi hayvan türlerine de sıçramış olduğunu göstermişti.

Coronavirus Çeşitleri Nelerdir?

Tüm dünyanın etkisini azaltmaya çalıştığı koronavirüs, aslında insanları enfekte etmesiyle bilinen, 7 koronavirüs çeşitinden sadece bir tanesi. SARS ve MERS, insanları ölüme sürükledi ancak diğer 4 koronavirüs, insanlarda yaygın olan soğuk algınlıklarına yol açtı.

Bir cevap yazın