Alef Dizisi Yeni Sezon Ne Zaman Olacak?

Alef Dizi

Alef dizisi bitti mi? Yeni sezon ne zaman olacak? Alef nerede yayınlanıyor? Alef dizisi nerede çekiliyor?

Blu TV platformunda yayınlanan yeni Türk dizisi. Oyuncu kadrosunda kimler var? Nerede çekiliyor? Alef dizisinin konusu ne? Gibi sorular herkesin aklını kurcalamaya başladı. Sizler için bu yazımızda birazcık bahsetmeye çalıştık.

Alef Dizi

Alef Dizisinin Oyuncu Kadrosu

Başrollerinde Kenan İmirzalıoğlu, Melisa Sözen ve Ahmet Mümtaz Taylan bulunuyor. Yıldız kadrosuyla dikkat çeken dizi, mistik polisiye türünde ülkemizde bir ilk olarak karşımıza çıkıyor.

Alef Dizisinin Konusu

Bizim Türkler çok iyi bir iş çıkarmış tamam da dizinin konusu ne peki? Dizinin konusu aslında polisiye diyebiliriz. İstanbul’da bulunan bir cesetle hikaye başlıyor. Sonra olaylar olaylar işin içine bir de öğretim görevlisi Yaşar dahil oluyor. Dizi çoğunlukla Osmanlı ve İslam tarihinden izler taşıyor. Dizi genellikle Avrupa yakasında geçiyor. İstanbul Üniversitesi ‘nde gerçekleşen kısımları dizide görebilirsiniz. Geçmişini bilmeyen geleceğini kuramaz sözünü sizlere hatırlatarak bu diziye mutlaka göz atmanızı öneriyoruz.

Alef Dizi

Alef Dizisi Ne Zaman Yayınladı?

Blu TV ‘nin popüler dizisi Alef, 10 Nisan 2020 tarihinde yayınlanmaya başladı. İlk sezonu sekiz bölümden oluşuyor.

Yeni Sezon Ne Zaman? Alef Bitti Mi?

Maalesef Alef severlerine üzücü bir haberimiz var. Dizi zaten ilk başta sekiz bölümlük mini dizi şeklinde tasarlanmıştı. Ama yoğun ilginin ardından belki uzatılır diye bekliyorduk. Ancak Blu Tv nin resmi sitesinden yaptığı açıklama ile Alef ‘in devam etmeyeceğini kesinleştirdi. Yani Alef tek sezonluk mini bir dizi, 2. Sezonu maalesef gelmeyecek.

Alef IMBD Puanı İle Üst Sıralarda

Mistik polisiye türünde ülkemizde bir ilk olan Alef, imdb puanı ile büyük bir başarı yakaladı. 8.6 lık puanı ile hakettiği ilgiyi görüyor diyebiliriz. Dizinin 7. bölümü hariç hemen hemen tüm bölümleri 8 üzerinden 7 puanın üstünde almış. Gerçekten büyük bir başarı. Dizinin akıbeti konusunda Blu Tv ve FX yapımcıları kararlarını değiştirir mi bilemeyiz. Bunu bize zaman gösterecek gibi duruyor. Ama şu anda herhangi bir yeni sezon durumu yok. Dizi final yapmış durumda.

Bir cevap yazın